Пригоди барона Мюнхгаузена
2020-04-20

 235 років від дня написання книги Р.Е. Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена».

  В 2020 році свої іменини (235 років) святкує книга про знаного всіма брехуна і невгамовного вигадника барона Мюнхгаузена.  Написав книгу «Пригоди барона Мюнхгаузена» відомий німецький письменник, поет і історик Рудольф Еріх Распе. 
   Насправді барон Мюнхгаузен цілком реальна людина. Він народився 1720 року і проживав поблизу міста Ганновера  у Німеччині. Повне ім’я його звучить Карл Фрідрих Їєронім барон фон Мюнхгаузен. 
    Відлік роду Мюнхгаузенів сягає ще  12 століття. В результаті хрестових походів загинули усі нащадки роду. Залишився тільки один із них, саме тому, що був монахом. З нього і взяла початок гілка роду Мюнхгаузенів. А саме слово «мюнхгаузен» означає «дім монаха». Саме тому на гербах всіх Мюнхгаузенів зображений монах з посохом і книгою. Справжній Мюнхгаузен, який і став прототипом літературного героя, був талановитим оповідачем. У своєму мисливському будинку, який згодом назвали «Павільйон брехні», барон полюбляв розповідати захоплюючі історії із свого життя. Саме розказані  ним історії були взяті автором за основу сюжету твору.

    Цікаво знати - що, про популярність барона Мюнхгаузена свідчить поява пам’ятників в багатьох країнах світу. Є такі пам’ятники і в українських містах:  в Хмельницькому та Кременчуці.
  А всім відомий вислів «Посміхайтесь, панове, посміхайтесь!», який сьогодні часто використовується в розмові, насправді  належить справжньому барону Мюнхгаузену. 
   На честь барона Мюнхгаузена названо астероїд 14014 Мюнхгаузен, відкритий у 1994 році.

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів