Абу-Касимові капці
2020-05-19

  125 років з дня виходу казки І. Я. Франка «Абу- Касимові капці»

   Ще один твір Івана Франка в цьому році святкує ювілей - 125 років з дня написання. Це відома поетична казка «Абу-Касимові капці». З біографії письменника відомо, що Іван Франко володів багатьма мовами. Це допомогло йому переказати для українських дітей не один твір світової літератури, серед них і поетична казка «Абу-Касимові капці». 
    За основу сюжету автор взяв цікаве на його погляд оповідання із арабської збірки «Тисяча і один день», виданої німецькою мовою,  яку він придбав в одній із віденських антикварних крамниць і переробив його на поетичну казку. Так народилася цікава за сюжетом, дотепна жартами і гумором поема-казка «Абу-Касимові капці», яку залюбки читають дорослі і діти.
     Цікаво знати - що, український письменник Богдан Жолдак написав пригодницьку повість «Капосні капці». Книжка є фанфіком на східнофольклорну історію про Абу-Касима, написану Іваном Франком. Відмінність творів полягає в тому, що сучасний автор за сюжетом переносить  капці Абу-Касима в Україну. Дальше в сюжеті беруть участь персонажі українського фольклору: відьми, русалки та інша нечисть. 
    В 2002 році у Львові був створений рок-гурт «Абу-Касимові капці». Гурт 12 років виконував веселу музику, покладену на іронічні тексти. Але час не стоїть на місці. Змінювався склад гурту, пісні та манера їх виконання. Сьогодні є нові учасники,  пісні, а старі пісні набули нового звучання.

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів