Шхуна - Колумб
2020-06-02

     В другій половині 20 століття дуже популярною в українських підлітків була повість Миколи Трублаїні «Шхуна Колумб». Нею зачитувалися, обговорювали, створювали фан-клуби.
    Микола Трублаїні був заядлим мандрівником. Саме враження, від подорожей надихнули його на літературну творчість. А оскільки він щиро любив дітей, то героями його творів стали підлітки.
   Працюючи у харківському Палаці піонерів, Микола Трублаїні створив Клуб юних дослідників Арктики, в ньому було близько 300 школярів. Першу, експедицію за Полярне коло, члени Клубу здійснили в 1935 році. Пізніше вони побували у Новій Зеландії та об’їхали навколо Скандинавського півострова. А через кілька років автор написав повість «Шхуна Колумб», в сюжет якої ввійшли матеріали подорожей навколо Скандинавії. Ця повість вважається кращим пригодницьким твором автора.
Цікаво знати
що, в рідному селі письменника Вільшанка, Крижопільського району на Вінниччині в 1977 році встановлено погруддя.
   Молодь села та району відбудувала будинок, в якому народився М. Трублаїні, та побудувала нове приміщення у вигляді шхуни за проектом київських архітекторів Олега та Ігоря Свистунів (1987).
   Іменем Миколи Трублаїні названа одна із вулиць міста Вінниці, а у Центральному міському парку культури і відпочинку на Алеї видатних земляків встановлено погруддя письменника.

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів