Барська районна бібліотека для дітей

     Барська районна бібліотека створювалась упродовж 1939-1940 років.
     По закінченню Другої Світової війни довелось все починати заново. Один стелаж та 200 примірників книг, виділених бібліотекою для дорослих, стали базою відновленої дитячої книгозбірні, яка в 1947 році працювала в приміщенні колишнього будинку М. Коцюбинського. З того часу заклад неодноразово змінював прописку, але уже близько 20 років працює за адресою вул. Героїв Майдану, 19.
     На сьогодні РДБ є сучасним культурно-освітнім закладом для дітей та молоді району.
     Як новітній інформаційний центр бібліотека забезпечує вільний доступ користувачів до мережі Інтернет, надає широкі можливості для роботи з сучасними технологіями, впроваджує інноваційні підходи до обслуговування читачів. З початку 2016 року книгозбірня є пунктом європейської інформації у громаді за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації» від Української бібліотечної асоціації та програми Європейського Союзу «Еразмус + (Жан Моне)».
     У організації освітніх та дозвіллєвих заходів РДБ активно співпрацює з місцевими школами та молодіжними організаціями
     Особливий акцент у багатогранній діяльності бібліотеки робиться на вивчені історії рідного краю. Реалізується це у рамках народознавчого клубу «Роксолана», учасники якого відвідують екскурсії містом, беруть участь у літературних кав’ярнях, самі долучаються до дослідження місцевої історії.
     Книгозбірня завжди використовує інноваційні методи та форми популяризації літератури. Зокрема, організовує жанрові книжкові виставки, створює сучасні рекламні продукти різних форм, активно використовує можливості соціальних мереж. Так, рубрика «Бібліотека рекомендує» публікується у місцевій публічній сторінці «Актив. Бар» та на сайті «Віртуальний буккросинг».
     Важливою складовою популяризації літератури є організація і проведення бібліотекою різноманітних культурно-просвітницьких заходів. Щорічно книгозбірня проводить більше 60 подібних дійств. Традиційними для РДБ є так звані «книжкові квести», в ході яких читачі проходять маршрут книгами з фонду бібліотеки.
     Підвищений інтерес молоді отримала містична «Ніч у бібліотеці», присвячена постаті Миколи Гоголя. Захід складався з розповіді про містику в житті письменника, «таємного буккросингу» (учасники обмінювались книгами буквально «всліпу»), літературного конкурсу, «страшилок» та перегляду фільму.
     Дитяча поетична та прозова творчість стали основою літературної кав’ярні «Купається місто у хвилях поезії», яка об’єднала представників зі всіх шкіл міста. На заході звучали поезії та прозові уривки у авторських виконаннях, були розіграні сценки з відомих книг.

     Структура бібліотеки:
-    відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів;
-    відділ обслуговування учнів 5-9 класів.
Штат – 4 працівники
Бібліотечний фонд – 24.6 тис. прим.
Користувачі обслужені – 2.5тис користувачів (згідно ЄРК 1.9 тис. користувачів)
Відвідування – 18.5тис.
Інтернет-відвідування – 1.6тис.
Видача документів – 52.3тис.прим.
Використання новітніх інформаційних технологій: у бібліотеці наявні 3 комп’ютери із забезпеченням вільного доступу до мережі Інтернет.


Електронна адреса:   barchildlib@bigmir.net
Телефон: (04341) 21360 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів