Липовецький район

Липовецька районна бібліотека для дітей


     Документів про відкриття і роботу бібліотеки в довоєнний  період не знайдено. Проте, зі спогадів старожилів дитячу бібліотеку в Липовці було відкрито  приблизно в 1938 році.
   Однак, офіційно бібліотека була  відкрита в 1952році (згідно наказу №31 Липовецького райвідділу культосвітньої роботи від 28 липня 1952 року).
Бібліотека мала в своїх фондах  1,7 тис.прим. книг.
     В 1976 році, в зв’язку з централізацією, бібліотека ввійшла в  ЦБС, як структурний підрозділ і стала методичним центром по забезпеченню роботи бібліотек району з питань обслуговування читачів - дітей. А з березня 2011 року РДБ  входить до складу ЦРБ.
     За час свого існування бібліотека  поміняла декілька приміщень,зараз знаходиться в орендному приміщенні пенсійного фонду і займає 4 кімнати.
    Сьогодні основним завданням бібліотеки є сприяння вихованню читаючого і мислячого  підростаючого покоління, розвитку інформаційної культури, творчого потенціалу, виховання патріотичних почуттів, формування стійкого читацького  інтересу до вивчення та розуміння національної історії, культури, мови.
     Бібліотека  активно співпрацює з установами і організаціями, що слугують дитинству в районі: школами,дитячими садками, районним будинком культури, дитячою музичною  школою, дитячо-юнацьким центром, зі службою у справах дітей РДА,з дитячим реабілітаційним відділенням Липовецької   лікарні.
    З метою задоволення найрізноманітніших потреб і запитів  користувачів і  популяризації кращих зразків національної та зарубіжної літератури, бібліотечні працівники впроваджують нові інформаційні та бібліотечні технології, застосовують нові підходи до бібліотечного обслуговування користувачів-дітей.  Поряд з традиційними формами роботи в практиці бібліотеки активно використовуються інноваційні: ігри-квести, етнокруїзи, бібліопосиденьки,  книжкові аукціони, віртуальні подорожі, бібліотечні гостини, відкриті мікрофони, поетичні струмки, майстер-класи тощо.
     Щороку бібліотека проводить біля 50 масових заходів,як в приміщенні бібліотеки,так і за її межами. Серед них найцікавіші: бенефіс поета-земляка, журналіста Ю.Сегеди «Щоб очі та серця були відкриті», вечір-зустріч з жінкою-легендою, ветераном Другої  Світової війни Вірою Іванівною Ковалик, майстер-клас з виготовлення українського віночка «Вийся, віночку, вийся» та інші.
     В бібліотеці діють гуртки: «Лапи і хвости» - природничого спрямування для молодших користувачів та  літературознавчий «Криниця»-  для старшокласників.

     Структура бібліотеки:           
- абонемент для  дошкільників та учнів1-4 класів,
- абонемент для учнів 5-9 класів і керівників дитячого читання
- читальний зал.
Штат:   3 чол.
Бібліотечний фонд:12 тис. прим.
Користувачі обслужені -1,5 тис.
                                  в т.ч. по ЄРК-1,1 тис.
Відвідування: 10,5 тис.
Видача документів: 30 тис. прим.
Використання новітніх інформаційних технологій

Електронна адреса:  lrdb@meta.ua
Телефон:   2-11-07

 

Турбівська  міська бібліотека  для  дітей                     


     Перші згадки, які несуть інформацію про заснування закладу як спеціалізованої бібліотеки для дітей сягають 1947 року. В повоєнні роки одними із перших  культурних закладів селища,які  відновили свою роботу,були  бібліотеки.  Зі слів старожилів селища Турбів ,  значну допомогу бібліотеці  надали учні місцевих шкіл, збираючи книжки серед населення. З 1950 року бібліотека для дітей функціонувала в приміщені церковно – приходської школи.  В 1974 році бібліотека  переведена в колишнє приміщення селищної ради,де і знаходиться донині.  На часі розглядається питання про переведення в нове приміщення та покращення матеріально – технічної бази.
     Розвиваючи традиції  культурно-просвітницького закладу, бібліотека активно співпрацює з установами та організаціями, зацікавленими у спільній професійній, культурній та інтелектуальній діяльності: з загальноосвітніми школами , дошкільними навчальними закладами «Ромашка» , «Дубочок», селищним будинком культури, селищною радою.
     Частими гостями бібліотеки   є  адвокат ради адвокатів Вінницької області Петришина І. А. і директор Турбівського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Крещенецька О. Л.
     Дитяча книгозбірня проводить цікаві і змістовні  масові заходи, постійно впроваджує  сучасні форми роботи. Інновації в бібліотечній роботі   сприяють  залученню дітей до активного, систематичного читання, поповненню інформаційного багажу юних користувачів, розвитку їхніх здібностей та якісній організації дозвілля.
     Щороку бібліотека проводить більше 40 масових заходів.
     Досить цікавими було проведення літературного  проекту «Книга збирає друзів» та літнього  читацького марафону «Кидай мишку – бери книжку».
     Незабутньою та сповненою позитиву  стала  година спілкування «Роль книги в житті людини» .
     Особливо цікаво проходять  засідання  гуртків-природничого «Паросток» та народознавчого «Берегиня» .

     Структура бібліотеки:
- абонемент для дошкільників  та учнів 1-4 кл.
- абонемент для учнів  5-9 кл. і керівників дитячого читання
Штат: 2 бібліотечних працівники
Бібліотечний фонд: 15 ,4 тис. прим.
Користувачі : 1,2 тис.
                         по ЄРК -1.2 тис.
Відвідування : 8,9 тис.
Видача документів :2 5 тис. прим.


 

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів