Сектор обслуговування дітей Оратівської ЦРБ

   Згідно з архівними даними у 1952 році при Оратівській районній бібліотеці створюється відділ  по обслуговуванню юних читачів.    До 1953 року дорослих і юних читачів обслуговувала районна бібліотека, що створювало великі  незручності в роботі. Таким чином назріла потреба відкриття в райцентрі дитячої бібліотеки.
     У 2008 році рішенням сесії Районної ради Оратівську ЦБС було реорганізовано та створено Оратівську ЦРБ, в структуру якої ввійшла районна бібліотека для дітей. У 2009 році ,в зв’язку із зменшенням населення, районну дитячу бібліотеку реорганізовано в сектор обслуговування дітей Оратівської центральної районної бібліотеки.
     На сьогодні сектор обслуговування дітей є головною дитячою бібліотекою району, яку щороку відвідує чимала кількість дітей, вчителів, вихователів дошкільних навчальних закладів, батьків.
    Бібліотека співпрацює  з загальноосвітньою школою, Будинком дитячої творчості , районним краєзнавчим музеєм, працівниками відділу РДА у справах сім’ї та молоді, працівниками управління юстиції.    
   Користувачі  бібліотеки мають можливість задовольнити свої інформаційні потреби  завдяки безкоштовному доступу до  мережі Інтернет.
Складовою частиною роботи бібліотеки є масова робота щодо популяризації літератури, виховання інформаційної культури, реклами бібліотеки та бібліотечних послуг. Ефективними технологіями масової роботи бібліотеки є огляди літератури, поетичні вогники, години історії, конкурси, літературні ігри, усні журнали, літературні вечори тощо.
     Основні завдання бібліотеки: залучення дітей до систематичного читання, виховання творчого та ерудованого підростаючого покоління, виховання в дітях патріотичних почуттів, громадянського обов'язку, шанобливого ставлення до національної спадщини, історії, культури, традицій.
    Певний обсяг роботи проводиться по утвердженню української державності, відродженню народних традицій і звичаїв, популяризації української книги та культурної спадщини українського народу.
     За рік  проводиться  близько 40 масових заходів.
     Найцікавіші заходи до Всеукраїнського Тижня дитячого читання, посвята в читачі, екскурс по історії створення книги, зустрічі з письменниками та інші.                                                             

      Структура бібліотеки:
сектор обслуговування дітей
Штат: 1 працівник.
Бібліотечний фонд -  13.8 тис. прим.
Користувачі обслужені -  0.6 тис.
                       - в т.ч. по ЄРК - 0.6 тис.
Відвідування - 3.6 тис. прим.
                           -в т.ч. Інтернет - відвідування - 0.3 тис.
Видача документів -12.5 тис. прим.
Використання новітніх інформаційних технологій: 1 комп’ютер, з  доступом до  інтернет.

Електронна адреса: orativbiblioteka@ukr.net
Телефон:  2-15-87

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів