Теплицька районна бібліотека для дітей

     16 липня 1953 року згідно  наказу № 43 по відділу культурно – освітніх закладів  Теплицького району було створено дитячу бібліотеку.
     У 1962 році були організовані структурні підрозділи для читачів, дітей різних вікових категорій та створено довідково- бібліографічний апарат.
     У 1979 році Міжнародний Рік дитини, для бібліотеки виділено двоповерховий будинок ( до 86 кв.м.), що сприяло значному поліпшенню бібліотечного обслуговування юний читачів.
     У 1993 році відбулась реконструкція приміщення, була збільшена площа ( до 112 кв.м), що дало змогу відкрити абонементи для дітей дошкільного віку , учнів 1- 4  та 5- 9 кл; а також читальний зал.
     Бібліотека для дітей працює в тісному контакті із загальноосвітніми школами, Будинком дитячої творчості, вихователями садочка, працівниками музичної школи та місцевими священиками.
     Працівники бібліотеки намагаються донести книги до кожного читача, враховуючи їх різноманітні запити і потреби. Проводиться змістовна соціокультурна діяльність – дитячі ранки, конкурси, вікторини, уроки народознавства.
     Кожного  року проводиться до 100  масових  заходів.
    При районній бібліотеці діє два клуби за інтересами та гурток «Книжкова лікарня». На молодшому абонементі – клуб «Джерельце». В рамках клубу  проведено уроки народознавства «Зажурилась зимонька не дарма, молодої силоньки вже нема», « Золоті ключі Покрови». В рамках засідань клубу «Берегиня»  проведено уроки народознавства «Мудрість народних звичаїв», «Українська піч, її значення в житті українців», бесіду «Мамина криниця» та українські вечорниці «Кину кужіль на полицю» де учні 6 класу мали змогу поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів, взяти участь у ворожіннях для дівчат та кусанні калити для хлопців.
     Під час весняних канікул бібліотечні працівники долучаються до відзначення Всеукраїнського тижня дитячої  книги.Під назвою «Її величність – книга». Відкриття відбулось бліц – турніром «Все про бібліотеку і книгу». Оформлено книжкову виставку «Подорож Країною Казки». Систематично  відзначається  Всеукраїнський день бібліотек «Вересневі зустрічі в бібліотеці». З читачами проводяться  заходи по бібліотечно – бібліографічній  грамотності, бібліотечні уроки, екскурсії до бібліотеки, оформлено книжкова виставка «В книжковому царстві – в мудрій державі».

Структура бібліотеки:
- абонемент для дошкільників та учнів 1- 4 кл.
- абонемент для 5-9 кл.
- читальний зал для 5-9 кл.
Штатних працівників  - 3 працівника
Книжковий фонд складає - 27,0 тис. примірників.
Обслужені користувачі - 1,5 тис.читачів
                 – в т. ч. по ЄРК - 1,2 тис. читачів.

Видано  докуметів – 28,0 примірників.
Відвідування становить - 10,8 тис.

Електронна адреса - duttepl@ukr.net
Телефон – 2- 15- 86.

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів