Тиврівський район

Тиврівська районна бібліотека для дітей


     Тиврівська районна бібліотека для  була створена 1 серпня 1950року на підставі рішення виконкому Вінницької обласної ради депутатів трудящих «Про відкриття районних бібліотек для дітей та юнацтва». Тоді бібліотека мала назву «бібліотека для дітей та юнацтва»
     В 1965 році бібліотека переходить в новоспоруджений будинок культури. Тут їй відводиться кімната 26 квадратних метри. В цій кімнаті вона обслуговувала читачів до 1992 року.
     1992 році бібліотека перейшла в більше приміщення, орендоване в школі. Тепер районна бібліотека займала площу 100 кв метрів. відкрився читальний зал, ввелася ще одна одиниця - зав читальним залом.
     Бібліотека співпрацює з  загальноосвітньою школою,  ліцеєм-інтернатом  поглибленої підготовки а галузі науки, дитячим садочком, з педагогічним колективом школи та ліцею.
     Популяризація літератури бібліотека проводила за допомогою: книжкових виставок , конкурсів, літературних вікторин, тематичних вечорів, днів інформації, днів бібліографії, бібліотечних уроків, екскурсій, бесід, музичних годин, майстер -класів, різного виду акцій, тижнів дитячого читання.
     Цікавими  для  дітей були  заходи  «Чарівну силу має книжка – я хочу стати теж чарівником», літературне свято «Книга – розум, знання та успіх»,літературна – вікторина присвячена  українській поетесі  « Лесі Українки»,вечір - пам’яті  до Дня голодомору  під назвою «Доки пам'ять в серці не згасає», конкурс дитячого малюнка присвячений до дня Перемоги під назвою  « Війна – очима дітей»

     Структура  бібліотеки:
- відділ обслуговування учнів 1-9 класів
Штат: 2 працівники.
Бібліотечний фонд складає: 13,6 тис. прим.
Обслужені  користувачів: 1.3 тис читачів.
                  - т.ч.по ЄРК – 1,3 тис. читачів.

Відвідування – 11.8 тис.
Видано документів – 25.3 тис.
Використання  новітніх  технологій: комп’ютер без підключення  до  інтернета.

 

Гніванська міська бібліотека  для дітей


     Гніванська міська бібліотека  для дітей розпочала своє існування у 1955 році, як дитячий відділ Гніванської селищної бібліотеки для дорослих. В лютому місяці 1966 року бібліотеці було надано статус самостійної. Щорічно збільшувався книжковий фонд, зміцнювалася матеріальна база. Але на початок 70-го року приміщення бібліотеки було визнано аварійним.Вже в 1978 році бібліотеці було виділено нове приміщення загальною площею 92 кв.м. на першому поверсі  нового 5-ти поверхового будинку в центрі міста. За кошти, виділені обласним управлінням культури, було придбано нові стелажі, шафи, столи. Нове обладнання, естетично оформлені стенди, яскраві книжкові виставки привертали увагу читачів,  кількість яких щорічно зростала.
     Читачі бібліотеки беруть  активну участь в роботі гуртків: «Умілі руки», «Друзі бібліотеки», «Книжкова лікарня» та лялькових виставах «В гостях у казки».
Для кращого задоволення запитів читачів було створено довідково-бібліографічний апарат бібліотеки.
     Працівники бібліотеки працювали творчо, відгукувалися на всі визначні події країни. Минали роки та десятиліття. Збільшувався і покращувався книжковий фонд бібліотеки, зростала кількість читачів та книговидачі.
     В 2013 році матеріальна база бібліотеки  значно покращилася. Придбано три комп’ютерні столи а також бібліотечну кафедру. Згідно програми «Бібліоміст» в бібліотеці працює три комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, а також копіювальна оргтехніка. В читачів з’явилася можливість спілкуватися зі своїми друзями та однолітками, розширювати коло знань  набутих в школі.
     Свою роботу бібліотека планує і проводить з партнерами: педколективами шкіл, шкільними бібліотеками, міським будинком культури та станцією юних техніків. Багаторічна співпраця поєднує бібліотеку з реабілітаційним центром «Джерело», для дітей з особливими фізичними та освітніми потребами. Бібліотека налагодила стосунки  з користувачами різних вікових груп,підтримує тісні зв’язки з дошкільними установами міста, вихованці яких відвідують бібліотеку з екскурсіями. Налагоджено стосунки з дирекцією місцевого музею: надається  посильну допомога в організації та проведенні масових заходів. Бібліотека співпрацює з органами місцевого самоврядування та громадськістю міста, приймає активну участь в культурно-мистецьких заходах міста та району.
     Робота бібліотеки спрямована на пропаганду книги, вивчення потреб користувачів та створення умов для задоволення їх запитів. Пропаганді книг сприяють книжкові виставки та тематичні полиці, огляди  та перегляди літератури, інформації про надходження нових книг,зустрічі з поетами-земляками та літературно-мистецькі свята, конкурси на краще читання віршів та виставки дитячих малюнків по творах українських письменників. Цікаво проходять літературні та музичні години, прем’єри книг, дитячі вистави та тижні дитячої книги. Щорічно проводиться до 50 масових заходів.

     Структура бібліотеки:
– абонемент.
Штат: 2 працівники
Бібліотечний фонд – 20.2 тис. прим.
Користувачі обслужені: 1.2 тис.
                  - в т.ч. по ЄРК: 1.2 тис.
Відвідування: 9.5 тис.
           - в т.ч. Інтернет-відвідування: 0.7 тис.
Видача документів: 20.6 тис. примірників
Використання новітніх технологій:
Інтернет

Електронна адреса: vtlnikova.svitlana@yandex.ru
Телефон: 3-35-87

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів