Відділ обслуговування дітей при Бершадській ЦБ

     Перша згадка про дитячу бібліотеку з’явилася17 листопада 1937 року в обласній газеті «Більшовицька правда». Тоді  книжковий фонд  бібліотеки складався з 40-50 книжок. Більше ніяких відомостей про її роботу в повоєнний час і до 1950 року не знайдено.
      В 1962 році бібліотека реорганізовується з бібліотеки для дітей та юнацтва в бібліотеку для дітей.
    В 1970 році в райцентрі споруджується районний Будинок культури, де для бібліотеки відводиться частина другого поверху площею 200 кв. м., що дало можливість організувати відділи обслуговування дошкільників та учнів 1-4 та 5-9 класів, читальний зал.
    У 2002 році реорганізовано Бершадську централізовану бібліотечну систему в Бершадську районну бібліотеку з відділом обслуговування дітей.
     Сьогодні відділ з обслуговування дітей – одна з  книгозбірень району для допитливих малюків та юних інтелектуалів, творчий простір для спілкування, проведення дозвілля і поповнення інформаційного багажу. При відділі діє ляльковий театр «Буратіно», гурток «Друзі бібліотеки» та правознавчий гурток «Терези Феміди».
     Важливим в обслуговуванні дітей є співпраця з педагогічними колективами шкіл міста, дитячою музичною школою ім. Р. Скалецького, шкільними бібліотеками, будинком дитячої творчості, краєзнавчим музеєм, партією «Народний фронт», редакцією районної газети «Бершадський край».
     Бібліотека приділяє велику увагу популяризації книги та бібліотеки, української мови, ювілейних дат письменників та поетів, визначних дат в історії України. Цікаво проводяться літературні години, ігри та вікторини, години мужності, лялькові вистави, флеш-моби, акції, майстер-класи.
    Щорічно  проводиться близько 50 масових  заходів з  різних напрямків виховання підростаючого покоління.
     До дня захисника Вітчизни та дня українського козацтва проведено годину мужності «Будь мужній та достойний слави своїх батьків» . Читачі бібліотеки взяли участь в благодійній акції «Разом скажем : ні війні!». Зібрані кошти було перераховано на рахунок правозахисної організації солдатських матерів «Мальва».
     Юні користувачі взяли участь у акції під гаслом «Врятуй життя дитини», організованою Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця». З дітьми було проведено конкурс малюнків на асфальті «Подаруй дитині життя» та флеш-моб «Врятуй життя дитини».
   З творчо-обдарованими дітьми проведено майстер-клас «Дзвонять пасхальні передзвони» по виготовленню великодніх мальованок.

     Структура бібліотеки:
-    абонемент з обслуговування
дошкільників та учнів 1 – 4 кл.
-    абонемент з обслуговування  учнів 5- 9 кл.
Штат: 3 працівники
Бібліотечний фонд:12.7 тис. прим.
Користувачі обслужені: 1.8 тис.
 -  в  т. ч. по ЄРК: 1.6 тис.
Відвідування: 19.8 тис.
- в  т. ч. Інтернет-відвідування: 0.03 тис.
Видача документів: 36.3 тис. прим.
Використання новітніх інформаційних
технологій: до послуг читачів відділу з
обслуговування дітей Берщадської ЦРБ     
безкоштовний доступ до мережі Інтернет

Електронна адреса: Biblioteka.bershad@gmail.com
Телефон:2-17-21


 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів