Тростянецька районна бібліотека для дітей

     Тростянецька районна бібліотека для дітей та юнацтва відкрита 15 серпня 1953 року.
     Початковий книжковий фонд одержали з районної бібліотеки для дорослих.  Він і став основою для обслуговування юних читачів.
     І вже на перше січня 1954 року у фондах було зібрано 2000 примірників. В 1953 році послугами бібліотеки користувались 500 читачів.
     В 1962 році  районна бібліотека  для  дітей  та  юнацтва реорганізовується  в  районну бібліотеку для  дітей.
    В кінці 1989 року виконком районної Ради передав районному відділу культури вивільнене приміщення пошти. Під районну бібліотеку для дітей в цьому приміщенні відводиться корисна площа 301 метр. кв. Це дало можливість створити нормальні умови роботи з читачами.
      В 2009 році бібліотека отримала нову назву – Філія – бібліотека для дітей Тростянецької центральної районної бібліотеки. Таким чином бібліотека для дітей стала структурним підрозділом центральної районної бібліотеки, яка діє на основі  статуту бібліотеки, що був затверджений на сесії районної ради в квітні 2009 року.
     Разом  із  трьома сільськими  бібліотеками взяли участь у ІІ турі конкурсу в межах програми «Бібліоміст».
      А найвидатнішою подією 2011 року для бібліотеки стала перемога в даному конкурсі.  Завдяки реалізації цього важливого проекту в бібліотеці було встано-влюно три комп’ютери  з ліцензованим програмним  забезпеченням, що дало змогу організовувати нові бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернету.
     Дитяча бібліотека - це те місце, куди може прийти будь-яка дитина, незалежно від своїх матеріальних можливостей і соціального стану. Тому залишаючись безкоштовним центром дозвілля для дітей, працівники бібліотеки велику увагу приділяють  створенню комфортного середовища для читачів.
     В своїй роботі  використовують  як  традиційні так і нові форми роботи, в основу яких  покладена дискусія в спілкуванні, ігрові елементи, диспути, турніри, конкурси -вікторини, діалоги    відвертості, конкурси ерудитів, літературні ігри, уроки народознавства, літературно – музичні вечори, дитячі ранки.
     Бібліотекою   підтримуються  та розширюються творчі зв’язки зі школами селища, позашкільними установами, творчими організаціями райцентру.
     До Дня Гідності та Свободи, був проведений урок мужності «Хоробрі серця Тростянецького краю», присвячений подіям, які відбувалися і відбуваються на теренах нашої країни, нашим воїнам-землякам, які пройшли Майдан, воювали і воюють сьогодні на Сході.
     До Міжнародного дня захисту дітей проведено  цикл заходів – “Всміхається сонце привітно й ласкаво.Цей день на планеті хай щастям”.З наочних форм свято обов’язково доповнює виставка,на якій демонструються картини, малюнки, вироби з дерева, соломи, власноруч зроблені дітьми.

     Стуктура бібліотеки:

- абонемент для дошкільників та учнів 1-4класів
- абонемент  для учнів 5-9класів (читальний зал)
Штат: 3 працівники

Бібліотечний фонд: 33.5тис. прим.
Користувачі обслужені: 1.8 тис.
      - в т.ч. по ЄРК 1.2 тис.
Відвідування: 16.6 тис.
       - в т.ч. інтернет-відвідування 4.3 тис.
Видача документів: 37 тис.
Використання новітніх інформаційних технологій: 3 комп’ютери підключених до мережі Інтернет.

Електронна  адреса: trostyanetsdb@gmail.com
Телефон: (04343)  2-27-38

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів