Тульчинська районна бібліотека для дітей

     Заснована бібліотека в 1938р.сучасна назва з 1974р. У 1946р.  на базі дитячого відділу організовується районна бібліотека для дітей та юнацтва . З січня 1974 року районна бібліотека для дітей стає структурним підрозділом ЦБС. В 1985 році при бібліотеці організовується клуб «Закон і я» та розпочинає роботу ляльковий клуб.
     У бібліотеці цікаво проводяться вечори-портрети, дні краєзнавства, історико-літературні екскурсії, уроки доброти, уроки народознавства, літературне лото, тощо.  Успішно працюють клуби: народознавчого напрямку «Червона калина», патріотичного «Патріот», правового «Закон і ми»  та пізнавального – «Барвінок».    Тульчинська районна бібліотека для дітей це база для впровадження кращого бібліотечного досвіду бібліотек України. Тут неодноразово проводилися обласні семінари, практикуми та стажування працівників дитячих бібліотек області.
     Бібліотека працює в тісній співпраці з школами міста, ортопедичним санаторієм,  Будинком дітей та юнацтва, Будинком культури, краєзнавчим музеєм, відділом сім’ї та молоді райдержадміністрації,  районним відділом юстиції, сектором Тульчинського відділу поліції кримінальної відповідальності неповнолітніх.
   З метою популяризації сучасної дитячої літератури працівники  районної дитячої  бібліотеки використовують найрізноманітніші форми роботи: книжкові виставки, огляди літератури, голосні читання, презентації нових книг, ігри та вікторини, літературні вітальні та вечори, усні журнали, брейн-ринги, віртуальні подорожі тощо. Книжкові виставки;«Батькам, які виховують з любов’ю»  виставка-порада , «Письменники України для дітей»  виставка – знайомство,  «Обери майбутнє»  виставка-досьє, «Розумна обережність – запорука здоров’я» виставка - застереження. Тематичні полиці: «Українському роду – нема  переводу», «Азбука чарівної поведінки», «Вибирай професію», «Улюблене дитя людства –  комп’ютер» тощо.
     Щорічно бібліотекою проводиться більше 20 масових заходів.
     Зокрема:«За честь, за долю, за українську волю…» патріотичний захід присвячений дню Захисника Вітчизни.
     Цікаво пройшов мовний турнір «О слово рідне, хто без тебе я».

     Структура бібліотеки:
- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 кл.,
- відділ обслуговування  учнів 5-9 класів.
Штат бібліотеки: 5 працівників
Бібліотечний фонд:  21,6 тис. прим.
Користувачі обслужені: 3 тис.
                 - в т. ч. по ЄРК  1,8 тис.
Відвідування: 24 тис.
                 - в т. ч. Інтернет – відвідування   21 тис.
Видача документів: 60,1 тис.
     В бібліотеці працює  мультицентр «Смайлик». Створено блог  бібліотеки  «Смайлик».  Працює два комп’ютери, принтер, телевізор.  За допомогою Інтернету надаються консультації у використанні пошукових систем в Internetі,   виконуються  складні довідки, складаються рекомендаційні покажчики літератури, списки книг незадоволеного попиту читачів на книги, проводяться віртуальні огляди нової літератури, віртуальні уроки, мультимедійні презентації, показ слайдів, здійснюється запис інформації на електронний носій , он-лайн ігри.

Електронна адреса:kidslibrary@mail.ua
Телефон:  2-32-3

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів