Шаргородський район

     Шаргородська районна бібліотека для дітей

 

     Бібліотека для дітей в м. Шаргороді була відкрита десь в 1937-1938 роках. Відомості про її роботу в довоєнний час не збереглися. Під час окупації бібліотека не працювала. В листопаді 1949 року в м. Шаргороді відкривається районна бібліотека для дітей та юнацтва.

     Згідно наказу обласного управління культури в 1962 році бібліотека реорганізовується в бібліотеку для дітей. В 1964 році бібліотека переводиться в приміщення районного будинку культури де знаходиться і до цього часу.  
     Через зміни в установчому документі з 2007 року бібліотека стає бібліотекою – філією «Районною бібліотекою для дітей» і є структурною одиницею Шаргородської ЦБС.  
     У 2010 році у бібліотеці був зроблений капітальний ремонт.
    Бібліотека тісно співпрацює з  районною гімназією, ЗСШ №1 , Гибалівською ЗСШ, дитячим садочком, будинком дитячої та юнацької творчості, районним музеєм образотворчого мистецтва, районним будинком культури, тощо.
    Вся робота бібліотеки спрямована на інформаційну і просвітницьку місію, місію збереження етнокультурної та історичної спадщини, забезпечує доступ до неї, несе відповідальність за інформаційну культуру особи і якість читання.

   Проведення різноманітних заходів позитивно впливають на престиж бібліотеки, допомагають  удосконалювати її інформаційні, освітні та виховні можливості. Надається перевага таким формам роботи, які сприяють підвищенню престижу читання серед дітей, задоволенню їх читацьких уподобань, розвитку творчих здібностей. У книгозбірні проводяться як  традиційні так і зовсім інноваційні форми бібліотечних заходів, спрямовані на популяризацію дитячої книги та проведення цікавої змістовної роботи з користувачами дітьми. Адже захопити дитину читанням – завдання не просте, і саме масова робота допомагає у досягненні цієї мети.

      Для ефективної діяльності у напрямку популяризації творчості українських та зарубіжних письменників, на підтримку дитячого читання та розвитку творчого потенціалу, самовизначення юних користувачів та реалізації їх здібностей в бібліотеці проводяться: дитячі ранки, літературні свята,години книголюба, години спілкування, інформаційні хвилинки, літературні вечори, ігри – подорожі, медіа – вікторини ,тощо.
       Кожен рік в  бібліотеці проводиться більше 50 різноманітних заходів.
   Ось кілька прикладів: гра – подорож «Мандрівка бібліотечною періодикою»,інформ – вікторина « Поштарикова скриня», перегляд «Що Поштарик нам приніс» ,свято казки «Світ чарівної казки», літературне свято «Життєвими стежками Генія», вікторина  «Знаменитий. Великий. Геніальний» та демонструвалася слайд – презентація «Іду з дитинства до Тараса».

     Структура бібліотеки:
- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1–4 кл.;
- відділ обслуговування учнів 5 – 9 кл.
Штат бібліотеки: 4 працівники
Бібліотечний фонд: 26 .9 тис. примірників.
Користувачі: – 1.9 тис. користувачів.
        - в т. ч. по ЄРК : 1 тис. користувачів.
Відвідування: - 18.2 тис.
        - в т.ч. Інтернет-відвідування: 2 тис.
Видача документі-36.9 тис друк.докум.
Використання новітніх інформаційних технологій:

Електронна адреса: dedbook@ukr.net
Телефон: 2 – 24 - 53

Джуринська селищна бібліотека для дітей

    

    В липні місяці 1954 року було відкрито Джуринську районну бібліотеку для дітей та юнацтва.
    В 1962 році Джуринський  район ліквідували і об’єднали бібліотеки разом. В 1977 році створюється самостійна дитяча сільська бібліотека.
    Після  централізації бібліотек в 1980 році  книгозбірня ввійшла в склад Шаргородської централізованої  бібліотечної системи.
     В 1982 році бібліотеці-філії присвоєно  "Звання відмінної роботи".
     У 2007 році бібліотеку для дітей переведено у приміщення  музично школи де вона знаходиться і по сьогодні.
   Бібліотека тісно співпрацює з  будинком  культури, бібліотекою для дорослих читачів,  дитячим садочком, селищною радою, музичною школою.
   Для того, щоб прищепити маленьким користувачам любов до книги бібліотека для дітей використовує різні методи та форми бібліотечної роботи.    Зокрема, до знаменних і пам’ятних дат постійно оформляються:
- книжкові виставки: "Немеркнуче світло Великого подвигу";  
- перегляди літератури : "Читаємо повісті-казки Всеволода Нестайка", "Христос Воскрес!", "АТО - діти України проти війни";
- конкурси малюнків:  "Моя країна Україна";
     Цікаво, в ігровій формі проходять в бібліотеці  дитячі ранки, свята книги, літературні свята, екскурсії до бібліотеки, бібліографічні огляди.
     Останнім часом в роботу бібліотеки найчастіше запроваджуються  більш легкі та доступні форми роботи: години книголюба, години спілкування, інформаційні хвилинки, вікторини, голосні читання тощо.
     За рік організовується близько 34  різноманітних заходів.
     Яскраво, змістовно, цікаво в ігровій формі проходила в бібліотеці Посвята в читачі "До світла, до школи, до книжок".

     Структура бібліотеки:
- відділ  обслуговування  дітей
Штат бібліотеки: - 1 працівник.
Бібліотечний фонд: - 12.9 тис  прим.
Користувачі: - 0.5 тис користувачів.
         - в т. ч. по ЄРК: - 0.5 тис  користувачів.
Відвідування: - становить 5 тис.;
Видача документів:  10.1 тис. прим.

 

      Рахнянсько - Лісова селищна бібліотека для дітей

    

     Рахнівсько - Лісова дитяча бібліотека була заснована в 1974 році. В 1976 році дитяча бібліотека була переведена в Будинок культури, де знаходиться і по сьогодні. Загальна площа складвє 80 кв. м.

     Бібліотека на селі – центр позашкільного дозвілля. Вона задовольняє інформаційні, краєзнавчі, довідково – бібліографічні потреби юних користувачів села. Бібліотека тримає тісні зв’язки з сільською бібліотекою для дорослих,шкільною бібліотекою та іншими структурними підрозділами сільської громади.
    В своїй роботі бібліотека для дітей використовує такі інноваційні форми залучення дітей до бібліотеки та читання: бібліотечні уроки, круїз-вікторини, театралізовані шоу, аукціони,казкові вернісажі, інформ- коктейлі, віртуальні екскурсії, турніри, інтелект – шоу, подорожі по творчості поетів і письменників. Особливу увагу надається оформленню виставок. Бібліотекар  не обмежується традиційними формами роботи, а шукає нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів розповсюдження нових знань, інформації. Це виставка – діалог, виставка – конкурс, фото – виставка та ін.. Велика увага приділяється краєзнавчій роботі. Систематично ведеться інформаційна - пошукова робота у цьому напрямку. В книгозбірні  проводяться різні масові заходи: літературні вечори, вітальні, зустрічі з ветеранами, з старшими людьми села. Було створено краєзнавчу кімнату при бібліотеці. Серед експонатів можна побачити документи про історію поселення, предмети побуту, колекція глиняних виробів , яку подарував в свій час сільський гончар Михайло Чайка, вишиті  рушники.  Краєзнавчо- пошуковою роботою бібліотеки є знаходження зв’язку через мережу Інтернет колишніх жителів села,які знаходяться далеко від рідного краю.
     Щорічно організовується близько 40  різноманітних заходів.

    Структура бібліотеки:
- абонементи  учнів 1-9 кл.
Штат бібліотеки: 1 працівник.
Бібліотечний фонд: налічує 10  тис. примірників.
Користувачі: - 0.5 тис.
       - в т. ч. по ЄРК : 0.5тис.
Відвідування: 5 тис.;
Видача документі:  10.0 тис друк. документів.

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів