Ямпільська районна бібліотека для дітей

     Районна бібліотека для дітей  вперше відкрила свої двері для маленьких ямпільчан  в 1948 році. Старожили згадують, що у 1926 – 1927 роках молодь міста збирала книжки для дорослої  бібліотеки, де був і дитячий куточок. З 1935 року дитяча бібліотека в Ямполі  вже працювала. Проте відомості про роботу бібліотеки цього періоду  відсутні. Тому офіційною датою заснування районної бібліотеки для дітей є 1948 рік, про це свідчить перший запис в інвентарній книзі зроблений 21.08.1948 року.
     Створена книгозбірня займала приміщення площею 38м2, яке знаходилося  в центрі міста по вулиці Леніна. Бібліотечний фонд становив 502 книги і складався з книг подарованих читачами. В перший рік роботи бібліотеки її читачами стали 356 дітей .
     В 1978 р. бібліотеку переведено до приміщення по вул. Піонерська 13/130.
   У своїй роботі працівники бібліотеки  підтримують тісний зв'язок із вчителями та шкільними бібліотекарами  ЗОШ №1,№2, НВК:ЗОШ І ст.- гімназія, ДНЗ: «Сонечко», «Пролісок», «Казка», Будинком дитячої і юнацької творчості,управлінням юстиції, соціальною службою для сім'ї, дітей та молоді,закладами культури: РБК, музичною школою,ОБМ.
     Бібліотека для дітей є помічником в освіті, організації дозвілля, осередком становлення громадянина- патріота України, територією духовності .  Бібліотека  бере активну участь у відзначенні літературно-історичних, ювілейних дат та важливих державних подій.
Щорічно в бібліотеці та  за  її межами проводиться більше  60 масових заходів різної  тематики.
     З нагоди найбільшого державного свята – Дня Незалежності України, у районній бібліотеці для дітей відбулась година державності «Моя Україна – велика країна, весь всесвіт для мене вона».
    Читачі – діти не забувають про читання  книг і влітку .  Під час літніх канікул наші читачі приймали участь в різних заходах , а саме:  конкурсі ерудитів «Книги читаємо -  все знаємо», де учні  познайомилися з сучасними, яскравими книгами українських письменників. Діти показали свої знання та вправність в вікторинах та іграх.
    До Всеукраїнського Дня бібліотек  проведено Акцію просування книги і читання серед дітей «Лавочки – читалочки». Протягом дня  діти міста могли взяти участь у заходах, які проводились на площі міста та в бібліотеці.
     До уваги дітей було представлено : прес калейдоскоп «Наша преса на всі інтереси», огляд літератури «Давайте познайомимось: Я нова книга»; екскурс в історію бібліотеки «Минуле і сьогодення дитячої бібліотеки».
    Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти, як Пасха.Напередодні свята в бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас з писанкарства «Писанка мальована з любов’ю подарована».

     Структура бібліотеки:
- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 кл.(абонемент, читальний зал);
- відділ обслуговування учнів 5-9 кл. та організаторів дитячого читання (абонемент, читальний зал)
Штат: 4 працівники.
Бібліотечний фонд: 26.6 тис. прим.
Користувачі обслужені  - 2.4 тис.
               - в т.ч по ЄРК–1.4 тис.
Відвідування – 15.2 тис
Видача документів – 48.3 тис

Електронна адреса:yamrdbibl@gmail.com
Телефон  2-21-90

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів