Вінницька міська центральна бібліотека для дітей та юнацтва

     Центральна дитяча бібліотека розпочала свою роботу 1 серпня 1952 року як бібліотека №4.
     В 1982 році дитяча бібліотека №4 стає центральною дитячою бібліотекою і переїжджає в своє теперішнє приміщення площею 754 кв. м на проспекті Космонавтів. В жовтні 2013 року у зв’язку з оптимізацією ВМЦБС в дитячій бібліотеці відкривається відділ обслуговування юнацтва і бібліотека стає центральною бібліотекою для дітей та юнацтва.
     Бібліотеку відвідували зарубіжні делегації – з Монголії, Польщі, з англійського міста Пітерсборо.
В 2010 р. бібліотека посіла почесне 1 місце у міському конкурсі «Кращий заклад Вінницької міської ЦБС» і отримала грошовий сертифікат на придбання меблів з рук міського голови  В.Б.Гройсмана.
     ЦБДЮ тісно співпрацює з ГО «Гармонія», з творчим об’єднанням дітей з фізичними обмеженнями «Повір у себе», ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини», БО «Відкрита книга», «Дитячим департаментом Вінниці» (центром дитячих омбудсменів), Вінницьким волонтеріатом «Дружня Вінниця», Комітетом ветеранів Великої Вітчизняної війни, БФ «Подільська громада», Благодійним фондом  П.Порошенка, ГО «Територія мам», Вінницьким осередком Пласту - Національної скаутської організації України. Слід відзначити тісну співпрацю з педагогічними колективами міських загальноосвітніх шкіл, дошкільними навчальними закладами.
     Бібліотека обслуговує близько 5 тисяч читачів-дітей та майже 2 тис. користувачів юнацтва. Проводиться велика кількість різноманітних заходів. Вже більше 20 років проходить у нас щорічне свято-виставка «Краса і доброта врятують світ» для дітей-інвалідів, сиріт та з багатодітних родин.
     В читачів  користуються    популярністю  клуби за інтересами «Веселка»  та  «Бібліознайко» . В 2011 році розпочали свою роботу ще 3 клуби за інтересами - «Оберіг» , «Гармонія» , «Любителі пригод та фантастики» , а також гурток  «Друзі бібліотеки», в якому найменші користувачі бібліотеки навчаються цікаво та корисно проводити дозвілля: створювати вироби в техніках витинанки, оригамі, квілінг, аплікації та багато інших цікавих речей. Працює  також 2 клуби для дорослих - молодіжний «Код нації» (спільно з Вінницькою організацією «Пласт») та «Надвечір’я» (для бабусь та дідусів юних користувачів бібліотеки).
     Серед заходів, які проводить бібліотека, слід відзначити: щорічне проведення Тижня дитячої книги «Читаю я! Читаємо ми! Читають всі!», щорічного конкурсу: «Шевченко для усіх століть» - загальноміського конкурсу на кращого читця творів Т. Г. Шевченка, загальноміського конкурсу «Вінницька гуморина ім. А. Гарматюка», конкурсу «Літо з книгою: найкращий читач». Проводяться  бібліотекою літературні години, уроки-реквієм, години цікавих повідомлень, екскурсії до бібліотеки, Дні інформації. Під час літніх канікул бібліотечні  працівники проводять ряд заходів серед учнів, які відвідують пришкільні табори: літературні вікторини, інформаційні калейдоскопи, уроки етикету.
     До Дня захисту дітей щорічно бібліотека бере участь у загальноміському «Святі мильних бульбашок».
Кілька років ЦБДЮ в рамках загальноміських заходів, організованих міським Департаментом культури, щосуботи під час літніх канікул проводить «Мистецькі вихідні» на майданчику перед бібліотекою; взимку з 19 грудня до 14 січня щодня в бібліотеці працює «Майстерня Діда Мороза», на якій бібліотекарі навчають дітей виготовляти новорічні прикраси. З 2015 року проводиться в бібліотеці конкурс дитячої творчості «Новорічно-різдвяний вернісаж».
     Бібліотекою  для дітей  щорічно  проводиться  до  тисячі  масових заходів.
 
    Структура бібліотеки :
- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів;
- відділ обслуговування учнів 5-9 класів;
- відділ обслуговування юнацтва;
Штат – 10 бібліотечних працівників:
Бібліотечний фонд – 90 тис. прим.
Користувачі обслужені – 6.8тис.
             - в т.ч. по ЄРК – 4.5 тис.
Відвідування – 55.7 тис.
Інтернет-відвідування–19.6 тис.
Видача документів – 142.9 тис прим.
Використання новітніх інформаційних технологій :2 комп’ютери з приєднанням до Інтернету;

Електронна адреса: cdbvin. blogsport.com
Телефон: (0432)55-32-04

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів