Гайсинська районна бібліотека для дітей

     Заснована районна бібліотека 21 листопада 1946 року.
На той час бібліотечний фонд налічував 2 тисячі примірників книг. В бібліотеці працював один працівник.
     У 1992 році бібліотека одержала новее, просторе, світле приміщення, в якому знаходиться і зараз. Воно було спеціально збудовано саме для бібліотеки, площею 330 кв.м.
     На даний час в бібліотеці працює п’ять висококваліфікованих бібліотечних працівників, відданих бібліотечній справі.
     Колектив бібліотеки спрямовує свою діяльність на гармонійний розвиток дітей, формування у них сучасного світогляду, інформаційної та читацької культури, навичок творчої самореалізації особистості, використовуючи  для  цього різні форми роботи та наявні інформаційні ресурси.
     З метою популяризації кращих творів української літератури та зарубіжної класики, в Гайсинській районній  бібліотеці  для дітей  постійно діє книжкова виставка «Літературний календар». Щомісячно на виставці демонструються письменники-ювіляри.
     Завжди цікаво і дуже інформативно проходять у  бібліотеці дні інформації, дні краєзнавства, дні періодики, дні відкритих дверей. Ці заходи різноманітні за тематикою та адресовані усім віковим категоріям користувачів.
Більш детально познайомитись з періодичними виданнями відвідувачі бібліотеки мали змогу під час проведення днів періодики  «Журнальна веселка», мандрівки  сторінками журналів «В гостях у почтальйона Печкіна».
     Завдяки  зручному  розташуванню  бібліотеки в центрі міста, її послугами користуються учні та вчителі шкіл міста, вихованці дошкільних навчальних закладів для дітей. Крім цього, бібліотека організовує екскурсії та проведення заходів для дітей з сільських регіонів.
     Для дітей різних вікових категорій проводиться  понад 30 різноманітних заходів на рік.
     При  бібліотеці працюють клуби  за інтересами, серед яких: ляльковий клуб «Пролісок»,  дозвіллєво-навчальний «Світлячок».
     Бібліотека бере активну участь в роботі шкільних олімпіад, а саме: підбирає літературу, виконує бібліографічні довідки.      
     На сьогодні районна бібліотека для дітей має свій імідж і відіграє провідну роль серед бібліотек у пошуку  нестандартних інноваційних підходів до обслуговування юних користувачів, про що свідчать і численні відзнаки коллективу  управлінням культури  і  мистецтв Вінницької ОДА.
      З метою удосконалення спектру бібліотечно-інформаційних послуг у бібліотеці було створено новий інформаційний центр комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет - доступу користувачам, при якому з  2011 року розпочав працювати для дітей безкоштовний Інтернет – куточок. В бібліотеці на даний момент функціонує три автоматизованих робочих місця.                                                                                                           
       За допомогою надання безкоштовного  Інтернет – доступу працівники бібліотеки значно розширили можливості задоволення запитів користувачів, виконання різноманітних бібліографічних та фактографічних довідок.
     Тісна співпраця у справі популяризації дитячої  книги поєднує бібліотеку зі школами міста, дошкільними установами, будинком дитячої творчості, музичною школою, РБК, будинком  школяра, спортивною  школою, студію «Розумашка».

     Структура бібліотеки:
-   абонемент – 1-4 класів
-  читальний зал 1-4 класів
-  абонемент  5-9 класів
-  читальний зал 5-9 класів
Штат 6 працівників
Бібліотечний фонд-  21.3 тис. прим.
Користувачі обслужені –3,5 тис.
                     в т.ч. по ЄРК–2.0 тис.
 Відвідування 18.5 тис.
                     в т.ч. Інтернет-відвідування–2 тис.
 Видача документів –76.6тис.прим.
 Використання новітніх інформаційних технологій : комп’ютер, діапроектор, музичний центр


  Електронна адреса: d-bibl@.ukr.het


 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів