Жмеринський район

Браїлівська міська бібліотека для дітей


     Історія бібліотеки розпочалася в 1921 році, після того, як в селах Москалівці та Козачівці було створено хати - читальні.
     Після Другої світової війни бібліотеку було відкрито в старому приміщенні поліклініки, яка на той час знаходилася біля монастиря.
     В 1970 році під бібліотеку було виділено дві кімнати в приміщенні Браїлівської селищної ради. Це дало змогу розділити бібліотеку на дорослу і дитячу.
     З 1998 року бібліотека розташована в приміщенні районного Будинку творчості школярів та юнацтва. Відродження бібліотеки відбулося в 2004 - 2005 рр. Сталося це завдяки меценату, вихідцю з Браїлова, а нині громадянину Америки Кемельману Борису Григоровичу. Його коштом було якісно відремонтовано приміщення, придбані зручні меблі. Бібліотеці подаровано комп'ютер та ксерокс. Серед інших дарунків - більше 600 нових книг для дітей.
     На сьогодні Браїлівська селищна рада придбала для дитячої бібліотеки ноутбук, здійснили підключення до мережі Інтернет.
     Бібліотека працює в тісній співпраці зі школами, ліцеєм, Будинком творчості юнацтва та школярів, Будинком культури, дитячим садочком, музеями (ім. П.І.Чайковського та Н.Фон Мекк, музеєм В.О. Забаштанського) та місцевою владою.
     Популяризація літератури здійснюється під час проведення різноманітних масових заходів: вікторин, годин спілкування, дискусій, конкурсів, літературних годин, музичних ранків, брейн - рингів та інших заходів. Заходи проводяться за різними напрямками та присвячені різним знаменним датам. Фонд бібліотеки розкривається за допомогою бібліотечних виставок, тематичних поличок, оглядів та переглядів літератури.    
     Щороку бібліотекою проводиться  близько  30 масових заходів різної тематики, оформлено  до  10  книжкових виставок .
     Цікавою була бібліомандрівка - вікторина "Країна книжкових фантазій", вікторина "Гайдамака - Т.Г.Шевченко". Стало вже доброю традицією проведення Всеукраїнського  Тижня дитячого  читання, заходів до Дня матері, до Дня Перемоги та ін.

     Структура бібліотеки:
-    відділ обслуговування учнів 1-9 класів
Штат: 1 працівник
Бібліотечний фонд – 5тис. прим.
Користувачі - 600
в т. ч. по ЄРК - 600
Відвідування – 3.4 тис.
т.ч. Інтернет - відвідування – 150
Видача документів – 11.5тис.прим.
Використання новітніх інформаційних технологій: комп'ютер, ноутбук підключений до Інтернету, призначений для послуг користувачів, принтер.
                                    
Електронна адреса: 1976galyna@ukr.net
Телефон: 0989215167

 

  Станіславчицька селищна бібліотека для дітей


     Історія бібліотеки починається з 1923 року, коли було засновано єврейську хату - читальню. З 1924р. хата - читальня набирає статусу бібліотеки.
     З 1956р. бібліотека знаходилася у двоповерховому приміщенні, де розміщувалася кімната міліції, бібліотека та два класи початкової школи. З 1968 року у бібліотеці працювали два працівники. Після відкриття Будинку культури у 1974 р. фонд бібліотеки перенесли на другий поверх в окремі кімнати. Це дало можливість відкрити дві бібліотеки: для дорослих читачів та для дітей.
     Починаючи з 1998 року у бібліотеці працює один бібліотекар.
     Бібліотека протягом багатьох років тісно співпрацює з загальноосвітньою та  музичною школами, Будинком культури, дошкільними закладами, з органами місцевого самоврядування та громадою села. Така співпраця спонукала до участі бібліотеки у 12 обласному конкурсі розвитку територіальних громад та принесла перемогу у II турі "Тепло і затишок у бібліотеці". Це дало змогу замінити вікна у бібліотеці на металопластикові.
     Ефективними формами популяризації літератури є конкурси, бібліотечні огляди, вікторини, літературні ранки, літературні уроки, брейн - ринги, виставки та екскурсії до бібліотеки.
     Протягом 2015 року бібліотекою проведено 34 масових заходів різної тематики, оформлено 11 бібліотечних виставок.  
     Найбільш  цікавим для дітей був екологічний брейн - ринг "Доля рідної планети у твоїх руках", мета якого збагатити знання дітей про красу та багатства природи, сконцентрувати увагу на проблемах екології, захисту та збереження її. Під час заходу було представлено увазі присутніх виставку "Про природу тихим голосом".
     Заслуговує на увагу і літературно - мистецький урок "Мови різні - душа одна". Метою даного заходу було виховання любові до рідної мови, художнього слова, формування культури мовлення. Під час заходу експонувалася виставка творчих малюнків "Ми українці".
     Велике задоволення присутні отримали під час проведення правового рингу "Конституція і мої права", під час якого присутні прийняли активну участь в обговоренні різноманітних правових питань. Відповідаючи на запитання вікторин - дізналися, що діти теж мають свої права і захищенні державою та законом. Під час заходу популяризувалася література правового спрямування, яка була представлена на книжковій виставці "Право — мистецтво жити по справедливості".

     Структура бібліотеки:
-відділ обслуговування учнів 1-9 класів
Штат:  1працівник
Бібліотечний фонд – 4.8 тис. прим.
Користувачі -322 в т. ч. по ЄРК - 322
Відвідування – 2.2тис.
Видача документів – 7.5тис. прим.

Телефон: 0967029788
 

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів