Калинівський район

Калинівська районна бібліотека для дітей     

     Заснування  дитячого відділу при бібліотеці в м. Калинівка відноситься, імовірно, до 1936-1937 років. Про її діяльність в цей період ніяких відомостей не  збереглося. В 1950 році, на виконання рішень  Виконкомів обласної та районної  Рад депутатів  було відкрито  Калинівську  районну бібліотеку для дітей.  З 1967 року її було переведено до новозбудованого будинку культури, де вона знаходиться і сьогодні.    
     Бібліотека працює в тісній співпраці з державними та громадськими організаціями:  районним відділом освіти, шкільними та дошкільними закладами,  центром дитячої творчості. Книгозбірня користується авторитетом у жителів Калинівщини. За підсумками роботи культурно-освітніх закладів району щороку  бібліотека займає призові  місця. В 2014 році, за активну і змістовну роботу з популяризації літератури на допомогу патріотичному вихованню підростаючого покоління  зайняла  1 місце та була визнана кращою бібліотекою району.
     Бібліотека проводить різноманітну  та змістовну соціокультурну діяльність: проводяться  пізнавальні конкурси, ігри, літературно-музичні свята, влаштовуються  виставки-вікторини, книжкові інсталяції, широко відзначаються ювілеї письменників та громадських діячів.
     Щорічно проводиться біля 60 масових заходів, серед яких: ярмарок газетно-журнальних статей «Мандруємо планетою з журналом та газетою», літературна подорож  «Планета казок», урок доброти «Віддай людині крихітку себе», проведено акцію «Намалюй оберіг для воїна».       
      Вже стало  доброю традицією під час весняних канікул проводити Тиждень дитячого читання. Особливо сподобалося дітям  Свято  Книги «Читанню- УРА! Радіє дітвора» пізнавально-розважальне дійство, що було організовано в перший день Тижня дитячого читання. Це веселе, гамірне свято з конкурсами, переглядами мультфільмів про книгу, про бібліотеку,  Цей захід подарував дітям багато позитивних вражень. Не менш цікавою була  бібліоакція, присвячена  Міжнародному  Дню захисту дітей  «Квітучий сад дитинства». Все дійство проходило на площі перед бібліотекою. Діти знайомилися з новою літературою, з періодичними виданнями, яких бібліотека  отримує  біля  90 назв, залюбки брали участь в розважально-ігровій програмі «Діти - квіти Землі».

      Структура бібліотеки:
- відділ обслуговування дошкільників та учнів молодших класів;
- відділ обслуговування учнів середнього та старшого віку;                                                                         
- читальна зала.                                                               
Штат бібліотеки: 3 працівника
Бібліотечний фонд - 17.1 тис. прим.
Користувачів обслужених - 1.9 тис.
                                                   - в т.ч. по ЄРК - 19 тис.
Відвідування - 17.8 тис.
                           - в т.ч. Інтернет-відвідування – 1.5 тис.
 Видача документів - 36.5 тис. прим.
Використання новітніх інформаційних технологій: Інтернет-центр центральної районної бібліотеки 

Електронна адреса: Kalinovka_crb@ukr.net                                                                     
Телефон   (0433) 2-28-68


 

Іванівська  селищна бібліотека для дітей


     Іванівська  селищна бібліотека для дітей  була відкрита  на початку 1970-х років.
     За цей період бібліотека кілька разів міняла своє розташування. Зараз вона розміщена в одному приміщенні з бібліотекою для дорослих. Бібліотека для дітей підтримує зв'язки зі школою, вчителями, вихователями.
     Працівник бібліотек практикує в своїй діяльності різні форми масової роботи: бібліографічні  огляди, уроки, вечори пам’яті, конкурси, вікторини – все це несе  в собі навчальну мету або застерігає дітей від байдужості та аморальності.
     Щорічно проводиться   біля 30 заходів: екскурсії до бібліотеки учнів 1-х класів «Книга – добрий, мудрий друг», бібліографічні  огляди літератури «Чарівна усмішка природи», тематичні полиці «Казковий світ чарівний» та інші.  Та коли проводиться святковий, урочистий захід, присвячений чомусь доброму, світлому, тоді всі клопоти відходять  і діти повністю поринають у свято.  Одним з таких свят є свято Матері проведене  в бібліотеці спільно з працівниками будинку культури та бібліотеки для дорослих.
     Щороку бібліотека бере активну участь  у Всеукраїнському святі  сатири і гумору, присвяченому нашому земляку С.Руданському. Бібліотека організовує цикл заходів, присвячених цьому святу: влаштовуються книжкові  виставки, присвячені творчості С.Руданського, конкурс читців творів славетного земляка. А на  свято, що урочисто проходить в місті Калинівці, разом зі всіма працівниками культури села готується святкова світлиця, прибрана вишитими рушниками, виробами народного мистецтва, звучать вірші, лунає сміх, лине українська пісня.

     Структура бібліотеки:
- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів.
Штат бібліотеки: 1 працівник.
Бібліотечний фонд - 8.9 тис прим.
Користувачі обслужені - 0.5 тис.
                                             - в т. ч. по ЄРК - 0.5 тис.
Відвідування – 4.0 тис.
                           - в т.ч. Інтернет-відвідування – 0.8 тис.
Видача документів - 10.0 тис. прим.
Використання новітніх інформаційних технологій:  Інтернет-центр (програма «Бібліоміст»).

Електронна адреса: Ivayivbib@qmail.com
 

Павлівська селищна бібліотека для дітей


     Після 1930 року в с. Павлівка були організовані хати-читальні. Там вчили грамоти дорослих і дітей. До війни, в 1937 році, був побудований клуб, в якому знаходилась бібліотека. Пізніше бібліотек стало дві   - для   дорослих і   дітей. Точних  даних про цей період не збереглося. Вхід в обидві бібліотеки був один, так залишилось і до цього часу.
     Бібліотека для дітей координує свою роботу з бібліотекою для дорослих,  школою, шкільною бібліотекою та клубом. Бібліотека  є активним учасником всіх заходів, що проводяться  у громадському житті селища.
     Дитяча бібліотека здійснює соціокультурну діяльність – систематично проводяться заходи з популяризації літератури: по патріотичному вихованню дітей, охороні  живої природи, по моральному та правовому вихованню. Популяризує літературу по народознавству та краєзнавству. Бібліотекою було зроблено опис місцевого весілля. З ініціативи та сприяння бібліотеки Т.Ю.Гуменюк написав книгу про місцевих партизан. Кілька років тому бібліотека виграла грант  в програмі    «Бібліоміст» і на даний час в бібліотеці працює 4 комп’ютери  з підключенням до  мережі  Інтернет.
     Проводиться  близько 30 масових заходів.  Щорічно до Дня Перемоги у ІІ-гій  Світовій  війні  в бібліотеці організовано цикл  заходів «День пам’яті і слави». З цією метою оформлено книжкову виставку «У граніті, у броні, у серцях», проведено конкурс читання віршів про захисників Вітчизни.
     Кожен народ  має свої звичаї, що виробляються  протягом багатьох століть. Вони освячені роками.  Бібліотека проводить народознавчу та краєзнавчу роботу серед дітей, бере участь у сільських святах та обрядах.  В бібліотеці  до різдвяних  свят було проведено  народознавчу годину «Чарівні зимові свята». Дітей ознайомили зі звичаями нашого краю, обрядовими піснями. Діти, в свою чергу, заспівали колядки і щедрівки.                                        

      Структура бібліотеки:
- відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів.
 Штат бібліотеки: 1 прац.
 Бібліотечний фонд - 7.2 тис. прим.
 Користувачі обслужені - 0.5 тис.                                                                                                  
                                               - в т. ч. по ЄРК - 0.5 тис.
 Відвідування – 5.6т ис.
                             - в т.ч. Інтернет-відвідування – 0.6 тис.
 Видача документів - 10.0 тис. прим.
 Використання новітніх інформаційних технологій – Інтернет-центр  (програма «Бібліоміст»)

Електронна адреса: Pavlivkabib@qmail.com

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів