Козятинський район

Козятинська районна бібліотека для дітей


     Козятинська районна бібліотека  для дітей відкрита в липні 1946 р. на базі фонду дитячого відділення районної бібліотеки для дорослих.
     В 1947 р. обласна бібліотека для дітей надала допомогу в організації дитячої бібліотеки в м. Козятині.   
     В 1951 р. при  бібліотеці відкривається читальна зала,її штат на той період складався з трьох чоловік. У 1961 р. бібліотека названа кращою в області по обслуговуванню дітей, а у 1967 р. їй присвоєно почесне звання Культурно-освітньої установи відмінної роботи.
     На даний час бібліотека займає 3 кімнати.
     Творчий колектив бібліотеки спрямовує свою роботу на те, щоб читати було модно, а відвідувати бібліотеку престижно.
     Активно працюють в бібліотеці літературно – мистецький клуб «Дев`ять Муз», ляльковий гурток «Кольорове диво». Постійно проходять зустрічі з цікавими людьми, щорічні конкурси «Найкращий читач року», «Книжкове літо», Тиждень дитячої книги.
     Бібліотекарі шукають нові підходи, впроваджують інноваційні  форми організації роботи, зміцнюють зв’язки з партнерськими організаціями та установами міста.Серед них: центр дитячої та юнацької творчості, районний та міський відділи культури, школа мистецтв, педагогічні колективи шкіл та дитячих садочків міста, району, центр зайнятості, вище професійно-технічне училище залізничного транспорту, центр соціальних служб та інші.
     При всьому різноманітті методів популяризації літератури візитною карткою бібліотеки є книжкові виставки, перегляди  літератури: «Баба віхола прийшла,купу свят нам принесла», «Новий час - нові книги!», «Україна від подиху століть до сьогодення», «Права дитини».
     В  міру надходження нової літератури проводяться бібліографічні огляди літератури, та дні інформації під назвою: « Увага! Нові книги», складаються списки нових надходжень «Книжковий фуршет» , «Наші новинки».Проводяться  дні  бібліографії «Книжкові перлини України», дні періодики: «В світі періодики»,  «Цікавинки країни Журналії», « Бесіда – знайомство».
     У своїй повсякденній діяльності РДБ використовує традиційні та інноваційні форми роботи з юними користувачами. Всього за рік проходить більше  12 великих масових заходів.Цікаво пройшов літературний вернісаж «На гостини до Всеволода Нестайка», урок мужності під назвою «Вітчизни слава і доблесті край». Діти зустрілися з учасником АТО, добровольцем загону «Айдар» 24-го штурмового батальйону Середіним Д.
     Влітку працівники районної бібліотеки для дітей відвідують дитячий табір «Пролісок», який знаходиться в с. Йосипівка Козятинського району.
     Культурно-освітня подія порадувала козятинських старшокласників. Виїздна школа польської мови для дітей та молоді «Зустрінь Польщу в Козятині» проводила урок-зустріч у районній бібліотеці для дітей. Ця зустріч започаткувала співпрацю козятинців з міжнародним проектом «PL+UA=EU. Польсько-українські зустрічі на шляху до об`єднаної Європи». Крім того, підлітки отримали інформацію про можливість навчання у Польщі. Як розповів на зустрічі голова товариства «Інтеграція Європа-Схід» Кшиштоф Каліта, ідея цього проекту з’явилася в процесі спілкування з українцями. У складі делегації була координатор проекту в Україні Оксана Боднар та студентки польських вузів-як українки так і польки.
     Робота РДБ висвітлюється на блозі бібліотеки  за адресою: http://fechuk.blog.net.ua

     Структура бібліотеки:
 Відділ обслуговування:
- абонементи для 1 – 4 та 5 – 9 кл.;
- читальний зал 1-9кл.
Штат: 3  працівники
Бібліотечний фонд: - 33,1 тис прим. видань;
                                        - 38 назв газет та журналів.
Користувачі обслужені – 2, 1 тис.
                                             в т. ч. по ЄРК -1 .8 тис.
Відвідування - 10. 2 тис.
                           в т.ч. Інтернет - відвідування -  1,6 тис.
Видача документів: - 39 тис.
Використання новітніх інформаційних технологій.

Електронна адреса: lydmila_tima59@ukr.net
Телефон:2-53-50

 

Комсомольська селищна бібліотека для дітей


      У 1950 році утворено районну бібліотеку для дітей.
Бібліотека знаходилась в приміщенні костьолу, згодом виділено кімнату в школі. В 1956 році Комсомольська бібліотека  в  числі  перших дитячих  бібліотек області організовує  для  читачів  вільний  доступ  до книжкових  фондів.
     З 1963 року бібліотека реорганізовується  в  сільську  бібліотеку для  дітей.
     З 2006 року займає перший поверх культурного комплексу: куди входять музична школа,клуб та бібліотека для дорослих.
    Бібліотека надає допомогу юним читачам у формуванні їхніх інтересів,забезпечує інформаційні потреби, сприяє розкриттю творчих можливостей і здібностей. Бібліотека плідно співпрацює з клубом, педагогічним колективом школи, музичною школою, дитячим садочком, районною дитячою бібліотекою.
     Бібліотека використовує різноманітні форми популяризації літератури по всіх напрямках роботи. Оформляються книжкові виставки, тематичні полички, проводяться перегляди літератури, бібліотечні уроки, конкурси, вікторини та ін.
      Проведено цікаві, змістовні бібліотечні  заходи:  екскурсії «Книги – помічники в навчанні», інформаційну годину «Моя єдина Україна», дитяче свято «Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє», година пам’яті «Ми будемо їх пам’ятати», конкурси «Казковими стежками» та «Малюнок для мами».
Бібліотечний десант відвідав пришкільний  оздоровчий табір «Темп» з ігровою програмою.
      Протягом року проведено  32  масових заходи.

     Структура  бібліотеки:
- абонемент 1-9 класів
Штат: 1 працівник
Бібліотечний фонд: 20.0 прим. видань;
Користувачі обслужені: - 302 кор.
                                              в т. ч по ЄРК-302
Відвідування: - 1.5 тис.
Видача документів: - 5.7 прим.

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів