Крижопільська районна бібліотека для дітей

     Як стверджує одна з перших працівників, ветеран бібліотеки Г.І.Іщенко, районна бібліотека розпочала свою діяльність ще в 1937 році. Матеріалів про її роботу у довоєнний час не знайдено. В 1949 році, на базі дитячого відділу районної бібліотеки для дорослих, організовується  Крижопільська бібліотека для дітей та юнацтва. З фондів районної бібліотеки для дорослих їй було передано 1478 примірників книг  та деяке обладнання.
     З 1962 року книгозбірню реорганізовують в районну бібліотеку для дітей.   
     Бібліотека  підтримує тісні  зв’язки зі школами району, Будинком школяра, дитячими садками, проводяться загальні заходи зі школою естетичного виховання.
     Чи легко сьогодні у пору шаленого розвитку інформаційних технологій здивувати чимось читача, привернути  його увагу, “зачепити” чимось за живе? Бібліотекарі роблять усе можливе, щоб переконати, зацікавити своїх читачів. За рік наша бібліотека проводить біля 40 різноманітних заходів по популяризації літератури. Переказувати твори Всеволода Нестайка – справа абсолютно невдячна, бо в переказі неможливо передати іскристий гумор та захоплюючі пригоди персонажів. Тому кожного року ми проводимо читання вголос захоплюючих творів Всеволода Зіновійовича.
     Запам’ятався користувачам день інформації «На столі, на білій скатертині сяє, наче сонце, паляниця…», до якого увійшла низка цікавих заходів: посиденьки у читальнім залі «Хай на весь світ колоситься  українська паляниця»; інформаційний листок для батьків «Славні пекарі в селі й у місті. У пекарнях і за дня, й вночі. Із пшеничного пухкого тіста. Випікають булки, калачі…» (рецепти хлібобулочних виробів); мультпоказ («Колосок», «Історія про дівчинку, яка наступила на хліб», «Хліб») та ін.
     Користувачі полюбляють переглядати в бібліотеці  дитячі художні фільми, які потім  жваво обговорюємо.
     Користується увагою і наш бук трейлер по книзі Е.Портер «Поліанна», який розміщено на Youtube. А ще як приємно переглянути бібліотечні новинки на свіжому повітрі.                     

     Структура бібліотеки:
-  абонемент дошкільників та учнів 1–4 класів;
-  абонемент учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання;
-  читальний зал.
Штат бібліотеки - 3 прац.
Загальний фонд  бібліотеки - 20.4тис. прим.
Кількість обслужених користувачів – 2,1 тис.
                                                            в т.ч.по   ЄРК– 1,1 тис.
Книговидача:  41.8 тис.  прим.
Відвідування : 13.4 тис.
                           в т.ч. 1 тис. звернень на блог бібліотеки.
Бібліотека забезпечена одним комп’ютером, який підключено до мережі Інтернет.

Електронна адреса:  kryzhopilskadetka@ukr.
 Телефон: 2 –35 –72.

 

Контакты

Бібліотека ім. І.Я.Франка

Вінниця
вул. Соборна
буд. 24, 26

(0432) 65-99-81 - адміністрація
(0432) 65-99-84 – відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
(0432) 65-99-83 – відділ обслуговування учнів 5-9 класів